Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Bezpieczny nagrobek z ochroną PZU

Data publikacji: 2017-10-31, Data modyfikacji: 2017-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Bezpieczny nagrobek z ochroną PZU

Od kilkunastu już lat PZU oferuje swoim klientom korzystne warunki ubezpieczenia nagrobku bliskich.

Monument można ubezpieczyć w jednym pakiecie razem z domem lub osobno. Polisa dotyczy grobowca lub tradycyjnego nagrobka składającego się z płyty na cokole oraz tablicy z napisami. Ochrona obejmuje też  rzeźby i inne elementy ozdobne. Można też ubezpieczyć ławeczkę przy nagrobku lub nawierzchnię dookoła niego.

Polisa chroni przed szkodami powstałymi w wyniku m.in. powodzi, opadów deszczu, ciężaru śniegu, huraganu, upadku drzew, trzęsienia ziemi lub uderzenia pojazdem. Odszkodowanie należy się również, gdy wandale zdewastują nagrobek, a złodzieje ukradną wazon, lub inne stałe elementy pomnika.

W ramach ubezpieczenia PZU Dom klienci PZU mogą również ubezpieczyć nagrobek od wszystkich ryzyk. Oznacza to, że ochrona działa w każdej sytuacji. Przykładowo, pieniądze będą się należały za szkodę wskutek przewrócenia się ogrodzenia lub sąsiedniego nagrobka, gdy szkodę spowoduje zwierzę leśne lub pracownicy firmy kamieniarskiej przy budowie sąsiedniego pomnika. Ale uwaga: ubezpieczenie nie działa w przypadkach wskazanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia, np. gdy szkoda powstanie wskutek zapadania się ziemi związanego z prowadzonymi robotami ziemnymi.

 Wysokość składki zależy od wartości i lokalizacji nagrobka. Średnia cena ubezpieczenie samego pomnika wynosi ok. 120 zł za rok.

Grupa PZU, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
tychy

Tychy – miasto na prawach powiatu znajduje się na południu Polski w województwie śląskim. Jest zamieszkałe przez 128 tys. osób, a jego obszar zajmuje 81 km². Jest to jedno z większych miast na Śląsku.

Turyści spędzą tu sporo czasu na zwiedzaniu kościoła parafialnego św. Marii Magdaleny, zespołu pałacowego, a także zabytkowych browarów i kuźnicy żelaza. Wypoczynku zaznamy wśród zieleni. Na terenie miasta znajdziemy mnóstwo parków i skwerów. Wystarczy wspomnieć, że miasto jest sklasyfikowane na 9 pozycji pod względem powierzchni parków spacerowo-wypoczynkowych. Spragnionych ciszy i spokoju zapraszają także lasy otaczające Tychy. Zapuszczanie się w Leśny pas ochronny GOP i pozostałości po Pszczyńskiej Puszczy to okazja na poznanie nowych gatunków roślin i obserwację fauny. Na terenie miasta bujnie rozwija się turystyka wodna, znajdują się tu liczne stawy i Jezioro Paprocańskie.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola