Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Biblioteka Śląska

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Wyjazd naukowy do Biblioteki Śląskiej i Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINiBA) w Katowicach       Od 2000 roku każda klasa trzecia technikum uczestniczy w wycieczce naukowej, której celem jest zapoznanie się pracą dwóch instytucji  – Biblioteką Śląską i Centrum Informacji Naukowej. Młodzież zwiedza min. czytelnię czasopism, muzyczną, filmową czy zbiorów specjalnych, uczestniczy w prelekcji na temat: „Zanim pojawiła się empetrójka – płyty analogowe, pocztówki, kasety”. Grupy zapoznają się z bibliotecznym systemem komputerowym i katalogami tradycyjnymi.      Następnie uczniowie zwiedzają najnowocześniejszą bibliotekę czyli CINiBA, jej otwarta przestrzeń ułatwia dostęp do książek, zbiory są dostępne dla wszystkich, a korzystanie z zasobów na miejscu nie wymaga posiadania karty bibliotecznej.       Na zdjęciach 3F z wychowawczynią p. Marzeną Biegun Organizator Magdalena Sładek   [ więcej ]

Pełna treść wiadomości na: 720@zs4.tychy.edu.pl
zs4.tychy.edu.pl, Źródło artykułu: zs4.tychy.edu.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
tychy

Tychy – miasto na prawach powiatu znajduje się na południu Polski w województwie śląskim. Jest zamieszkałe przez 128 tys. osób, a jego obszar zajmuje 81 km². Jest to jedno z większych miast na Śląsku.

Turyści spędzą tu sporo czasu na zwiedzaniu kościoła parafialnego św. Marii Magdaleny, zespołu pałacowego, a także zabytkowych browarów i kuźnicy żelaza. Wypoczynku zaznamy wśród zieleni. Na terenie miasta znajdziemy mnóstwo parków i skwerów. Wystarczy wspomnieć, że miasto jest sklasyfikowane na 9 pozycji pod względem powierzchni parków spacerowo-wypoczynkowych. Spragnionych ciszy i spokoju zapraszają także lasy otaczające Tychy. Zapuszczanie się w Leśny pas ochronny GOP i pozostałości po Pszczyńskiej Puszczy to okazja na poznanie nowych gatunków roślin i obserwację fauny. Na terenie miasta bujnie rozwija się turystyka wodna, znajdują się tu liczne stawy i Jezioro Paprocańskie.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola