Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Historia browaru w Tychach [AleHistoria + PiękneUmysły]

 
Odcinek powstał we współpracy z kanałem Piękne Umysły: youtube.com/channel/UC_iN8QxJjtMun6aw59aVW1g Subskrybuj Piękne Umysły: youtube.com/channel/UC_iN8QxJjtMun6aw59aVW1g?sub_confirmation=1 Lubisz połączenie historii i biznesu? Oglądaj sylwetki ludzi sukcesu oraz historie firm na kanale Piękne Umysły. Najstarsze wzmianki o tradycji warzenia piwa w Tych pochodzą z początków XVII wieku. W 1629 r. w dokumencie będącym wyliczeniem majątku dolnośląskiego rodu Promnitzów pojawia się pierwsza informacja o browarze tyskim. Miał on przynosić znaczne korzyści swoim właścicielom. Przez kolejne stulecia produkował piwo na lokalne, śląskie potrzeby. W 1999 r. z połączenia Browarów Tyskie i Wielkopolskich powstaje Kompania Piwowarska, która wkrótce zostaje liderem branży piwowarskiej w Polsce, sprzedając prawie 15 mln hektolitrów piwa.

 


AleHistoria
 
Data pliku video: 2014-11-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
tychy

Tychy – miasto na prawach powiatu znajduje się na południu Polski w województwie śląskim. Jest zamieszkałe przez 128 tys. osób, a jego obszar zajmuje 81 km². Jest to jedno z większych miast na Śląsku.

Turyści spędzą tu sporo czasu na zwiedzaniu kościoła parafialnego św. Marii Magdaleny, zespołu pałacowego, a także zabytkowych browarów i kuźnicy żelaza. Wypoczynku zaznamy wśród zieleni. Na terenie miasta znajdziemy mnóstwo parków i skwerów. Wystarczy wspomnieć, że miasto jest sklasyfikowane na 9 pozycji pod względem powierzchni parków spacerowo-wypoczynkowych. Spragnionych ciszy i spokoju zapraszają także lasy otaczające Tychy. Zapuszczanie się w Leśny pas ochronny GOP i pozostałości po Pszczyńskiej Puszczy to okazja na poznanie nowych gatunków roślin i obserwację fauny. Na terenie miasta bujnie rozwija się turystyka wodna, znajdują się tu liczne stawy i Jezioro Paprocańskie.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola