Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piosenki o Tychach z lat 60 (fragment) wyk. Z. Romanowska " Tychy to nasza miłość..."

 
Fragment płyty (dźwiękowej karty pocztowej) której jestem właścicielem od XXX lat Jeżeli uda się oczyścić dźwięk to zamieszczę cały utwór „Piosenki o Tychach” na fb: facebook.com/Tychyfoto Piosenka powstała w latach 60, gdy trwała budowa Nowych Tychów. Tekst: „Piosenki o Tychach” Widziałam wiele już miast, chodziłam ich ulicami, lecz zawsze ponad wszystkie, zachwycam się Tychami. Spójrz miasto piosenką rozbrzmiewa, pośród kwitnących bzów, idziemy wśród wiosny zieleni, szczęśliwi spełnieniem snów. Tychy to nasza miłość, serca gorący żar, Tychy miasto młodości, Tychy to życia czar. Choć z nami razem budować, przyszłość tych wielką radosną, patrz, jakie piękne to miasto, zieloną kwitnącą wiosną. Blask twych oczu tak drogi, patrzę w ni jak błękit niebo, dokoła nasze miasto, dla niego żyć potrzeba. Tu razem jesteśmy szczęśliwi, razem łączy nas los, w Tychach w tym mieście młodości, radośnie płynie ten głos. Tychy to nasza miłość, serca gorący żar, Tychy miasto młodości, Tychy to życia czar” Choć z nami razem budować, przyszłość tych wielką radosną, patrz, jakie piękne to miasto, zieloną kwitnącą wiosną. Na drugiej stronie płyty umieszczono informacji: autorem tekstu jest Kazimierz Rapacz, muzyki – Zbigniew Kalemba. Piosenkę śpiewała Z. Romanowska z zespołem „Metrum” pod dyrekcją Zbigniewa Kalemby. Na dźwiękowej karcie pocztowej grafika przedstawiająca bukiet kwiatów w wazonie W prawym dolnym rogu podpis autorki grafiki Marii Dolny. Na stronie rewersowej miejsce na znaczek pocztowy i dane adresata, druk informacji m.in. o piosence i wydawcy (nagranie: „Polskie Radio”- wydawca BIURO WYDAWNICZE „RUCH”) Dźwiękowa karta pocztowa „Piosenka o Tychach” Rok wydania 1965 Nakład 10 000 egz. Winyl, papier, druk Wymiary: wys.: 16,4 cm, szer.: 14 cm [fot.] Tadeusz Perka - facebook.com/Tychyfoto [muzyka] Z. Romanowska z zespołem „Metrum” pod dyrekcją Zbigniewa Kalemby.

 


Tadeusz Perka
 
Data pliku video: 2018-03-24, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
tychy

Tychy – miasto na prawach powiatu znajduje się na południu Polski w województwie śląskim. Jest zamieszkałe przez 128 tys. osób, a jego obszar zajmuje 81 km². Jest to jedno z większych miast na Śląsku.

Turyści spędzą tu sporo czasu na zwiedzaniu kościoła parafialnego św. Marii Magdaleny, zespołu pałacowego, a także zabytkowych browarów i kuźnicy żelaza. Wypoczynku zaznamy wśród zieleni. Na terenie miasta znajdziemy mnóstwo parków i skwerów. Wystarczy wspomnieć, że miasto jest sklasyfikowane na 9 pozycji pod względem powierzchni parków spacerowo-wypoczynkowych. Spragnionych ciszy i spokoju zapraszają także lasy otaczające Tychy. Zapuszczanie się w Leśny pas ochronny GOP i pozostałości po Pszczyńskiej Puszczy to okazja na poznanie nowych gatunków roślin i obserwację fauny. Na terenie miasta bujnie rozwija się turystyka wodna, znajdują się tu liczne stawy i Jezioro Paprocańskie.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola